SON HABERLER » HAKKIMIZDA

  • xxxxx

HAKKIMIZDA

PARIS IMPARATOR MEDIA GROUPE

PIMG RADIO, média indépendant et laïque, est la première radio française de la communauté Turque en France. Sa grille généraliste mélange info, culture, musique, sport, ou encore divertissement, vie pratique et échange entre auditeurs. Sa vocation primordiale est d’informer, cultiver et distraire, avec le souci permanent de la contradiction, de la passion et du professionnalisme. Ses programmes se veulent d’intérêt public, non-politiques et visent également l’intégration des populations issues de l’immigration.

Fransa’daki Türk radyosu Paris İmparator FM (PİMG RADIO ) in

Tanıtımı, Temennileri .

Radyo Adı: Paris İmparator FM (PIMG RADIO)

Radyo’nun Bulunduğu Ülke – Vilâyet: Fransa – Paris

Radyo’nun Web adresi:  http://parisimparatorfm.com  http://turkishradyo.com/

Radyo’nun Haber Sitesi :   http://info-flashaber.com

Radyo’nun facebook adresi: https://www.facebook.com/parisimparatorfm

Radyo’nun twitter adresi: https://twitter.com/pimgradio

Radyo’nun E-Posta adresi: pimgradio@gmail.com   contact@parisimparatorfm.com

Radyo’nun adresi: 25 Avenue Kléber 93600 Aulnay-Sous-Bois FRANCE

Radyo’nun telefon numarası: 0033 148 69 70 56 Gsm 0033 622 20 06 29

Radyo’nun Sahibi: Kadim ÖZDEMİR ( Türk İş Adamı ) ve UATEM (Avrupalı Türk Dernekleri ve Media Birliği) Başkanı Cojep Ile de France Başkan yardımcısı,

Yayın Alanı : ( 2007- 2015)

Şimdiki Yayın Alanı: İnternet ve Radyo uygulaması 3/4g hızıyla GSM üzerinden tüm dünyaya 02.04.2013 Lyon ve çevresi karasal dijital yayın RNT 06-20-2014 Paris ve çevresi karasal dijital yayın sonrasında Fransa geneli ve Avrupa.

Şu anki karasal yayın kapsama Alanı ve Şehirler:

Paris ve çevresi,

Commune de Paris (département 75) 2 249 975   Petite couronne (Départements 92, 93, 94)   4 445 258   Grande couronne (Départements 77, 78, 91, 95) 5 157 618 – Total (Île-de-France)  11 852 851 habitants.

Son teknoloji olan T-DMB -DAB+RNT (Dijital karasal yayın)

Radyonun Kuruluşuna Fikri Etki: Sn. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2007 yılında Fransa’daki halk buluşması.

 RADYONUN KURULUŞU: 2007-2008

1-Paris İmparator FM (PİMG RADIO ) Avrupa’da ve Fransa’daki ilk ve tek ulusal bazda karasal yayın izni almış tek Türk Radyo kanalımızdır.

2-Radyo’nun kuruluşundan bugüne kadar hiçbir kurum ve kuruluştan destek alınmamış olup, radyonun sahibi olan Kadim Özdemir’in kendi imkânları ile kurulmuştur.

3- Radyonun ulusal yayın hakkı alabilmesi için 5 yıl mücadele edilmiş ve 5 inci yılın sonunda 02.10.2012 de kabul görmüş ve15.02,2013 de resmi olarak CSA Fransa Radyo Televizyon üst kurul ‘undan son teknoloji olan T-DMB (Terrestrial Digital Multimédia Broadcasting) (Dijital sesli görsel karasal yayın). – RNT (Radio Numérique Terrestre)-(Dijital karasal yayın) 10 yılık ve yenilenebilir lisans olarak ulusal bazda karasal yayın hakkı alınmıştır.

ULUSAL YAYIN NEDİR?

Her Vilâyete radyo vericilerinin konulması ve araçlarda ve radyo cihazının olduğu her yerde ( evde, iş yerinde vs.) Radyo yayınının dinlenebilmesi.

YAYIN POLİTİKASI:

Türk toplumunun milli, manevi, gelenek ve göreneklerine hitabeden yayın anlayışı.

YAYIN FORMATI VE ORANLARI:

Genel yayın: (Haber Spor, Kültür, Tanıtım, Müzik, Açık oturum, Tartışma vs,,)

Yayın oranı:  Fransızca % 40 Türkçe %45 Diğer %15.

Şu anki dinlenme oranı:  karasal sayısal olarak bilinmiyor fakat iyi bir kitlesinin olduğunu düşünüyoruz.

İnternet üzerinden tablam 5 serveur (sunucu) anlık 1100 ile1300 arası Bağlantı. Sunucu Kapasitesi 128kbs kalite 10000 anlık.

GSM den Aplikasyon radyo uygulaması aracılığıyla toplam 4 serveur (sunucu) anlık 550 ile 700 arası bağlantı.

Sunucu Kapasitesi 128kbs kalite 6000 anlık.

Radyo yayınlarıyla günlük ulaşılan dinleyici sayısı ortalama (Karasal, İnternet, GSM )100 bin lerin üzerinde olduğunu tahmin ediyoruz.

Radyomuzun frekansı: RNT (Radio Numérique Terrestre) (Digital Audio Broadcasting)

Paris (9B Paris 5) 204.640 Mhz. T-DMB (Terrestrial Digital Multimédia Broadcasting).

Lyon DAB18,7072 MHZ KANAL CH7/14 PO7/33 PİMG RADIO FRANCE

RADYONUN KURULUŞ AMAÇLARI:

  1. Özellikle 18 – 25 yaş arası başta olmak üzere gurbetçilerimizin iki kültür arasında bocalamadan, kendi değerlerini kaybetmeden yaşayabilmelerine radyo kanalı ile katkıda bulunabilmek.
  2. Fransa’da yaşayan Türklerin okuma oranının % 1,5 ‘lardan daha üst seviyeye çekmek için teşvik edecek ve bu konuda bilinçlendirecek yayınlara yer vermek.
  3. Fransa’daki gurbetçilerimizi ( sivil toplum kuruluşlarını) bir araya getirebilmek, siyasi ve ticari anlamda dayanışma içinde olmalarını sağlamak.
  4. 560-800 bin gurbetçimizin bulunduğu Fransa’da ne yazık ki Fransız parlamentosunda hiçbir vatandaşımızın milletvekili sıfatı ile olmayışı sebebi ile yerel ve genel seçimlerde kendilerini temsil edecek siyasileri kendi içlerinden çıkarabilmeyi sağlamak.
  5. Başta İslamofobi olmak üzere bütün ırkçı ve nefret söylemlerine karşı mücadele etmek için kurulmuş bir Radyo olarak Anadolu’nun kültürel zenginliklerinin ve manevi değerlerinin Avrupa’ya taşınması ve Fransa’da yaşayan Anadolu insanının daha etkin bir konuma yükselmesi için eğitici ve yönlendirici programlar üretmek olacaktır.
  6. Siyasal, sosyal, ekonomik ve kültürel alanda birlikte çalışacak STK’ları bir araya getirerek gelecek nesillerin daha onurlu ve daha huzurlu yaşamasını sağlamak.

TEMENNİLER:

Devlet kurmlarımızın, İş adamlarımızın ve Vatandaşlarımızın bu çalışmaya destek vermeleri ve bundan sonraki süreçte bizleri yalnız bırakmamaları.
Birlik olarak, her geçen gün daha da olumsuz bir hal alan Avrupa ülkelerindeki yabancı karşıtlığı ve ayrıştırıcı söylemler karşısında birlikte çözüm üretmekten ve bu doğrultuda Avrupalı Türk toplumunu bilinçlendirmekten başka çaremizin olmadığını düşünüyoruz.
Bu olumsuz şartlar çerçevesinde kurulmuş olan Radyo’muzun etkin şekilde kamu diplomasisi yürüteceğini ve her alanda Türk toplumunun çıkarlarını gözeteceğinin altını çiziyor,ve desteklenmesini ümit ediyoruz.

Elele vererek yıllarca kaderine terk edilmiş bir toplumun gelecek neslinin daha müreffeh yaşamasına katkı sunabiliriz diye düşünüyoruz.

Saygılarımızla,
PİMG RADİO 2015

 
DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ

 

 

 

GSM PLAYER