SON HABERLER » İLKER TEKİN’LE *ÇOĞULDAN TEKİLE* 14-03-2018 « DU PLURIEL AU SİNGULIER »

  • xxxxx

user

İLKER TEKİN’LE *ÇOĞULDAN TEKİLE* 14-03-2018 « DU PLURIEL AU SİNGULIER »

DUYURU!! Değerli dinleyicilerimiz,
Pimg Radio kalite üretmeğe devam ediyor. Pek yakında!!!
İLKER TEKİN’LE *ÇOĞULDAN TEKİLE* Adını taşıyacak, yeni bir programla sizlerle olacağız. PROGRAM İÇERİĞİ:
“Çoğuldan tekile”, bilgi şifrelerini çözen, yeni programınız.

Entelektüel alanda, çağımızı tek bir kelimeyle tanımlamak gerekirse, « bilgi » kelimesi kesinlikle en uygunudur.

Insan tarihinde asla bu kadar bilgiye kolayca ulaşılmadı, dijital araçlar ve iletişim bize bir sonsuz bilgiye erişmemizi sağladı, tek bir tıklamayla kendimizi antik dönemden günümüzü kapsayan felsefe dünyasında buluyoruz, insanlığın ürettiği tüm bilimsel bilgi, tüm toplumların tüm edebiyatı, en büyük düşünürler, en büyük yazarlar sadece bir tık uzağında, Internet’ten gezegenimizin tüm haberlerini izliyebiliyoruz.

Ancak, bu bolluk ve bilgiye erişim kolaylığı bu bilgileri anladığımız taktirde yararlı oluyor, okyanuslardaki gezen bir gemi gibi, yaşadığımız dünyayı anlamak için, aklımız akıntıları, yıldızları ve yolları bilmelidir, bu özgürlüğümüzün ve dolayısıyla insanlığımızın şartı.

Yeni programınız “Çoğuldan tekile”, ele alınan temaların zenginliği aracılığıyla, yaşadığımız dünyayı analiz etmek ve anlamayı hedefliyor.

FR
« Du pluriel au singulier » votre nouvelle émission sur PIMG qui décrypte l’information.

Si, dans le domaine intellectuel, nous devions qualifier notre époque en un mot celui d’information serait certainement le mieux approprié.

Jamais dans l’histoire les hommes n’ont eu à leur disposition autant d’informations, les outils et la communication numériques nous ont permis d’accéder à une infinité de connaissance, en un clic nous voici dans le monde de la philosophie depuis l’antiquité jusqu’à nos jours, tout le savoir scientifique que l’humanité a produit, toute la littérature de toutes les sociétés, les plus grands penseurs, les plus grands auteurs sont à portée de clic, nous pouvons suivre les événements politiques de la planète entière depuis Internet.

Or, cette profusion et cette facilité d’accès aux informations ne sont utiles uniquement si nous les comprenons, c’est-à-dire que nous en avons le savoir, tel un navire sur les océans, notre intelligence doit savoir les courants, les étoiles et les chemins pour se repérer et comprendre le monde dans lequel nous évoluons, c’est ici la condition de notre liberté et donc de notre humanité.

Notre nouvelle émission « Du pluriel au singulier », à travers la richesse des thèmes abordés, se propose de comprendre, de décrypter le monde dans lequel nous vivons.
SAYGILARIMIZLA UATEM PIMG MEDIA

 

Sizde yorumlayın..

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ

 

 

 

GSM PLAYER